Tento QD-OLED ultrawide je jedním z nejlepších zakřivených herních monitorů, které si můžete koupit, a je předurčen k tomu, aby vás ohromil.

Monitor na první pohled vypadá skvěle díky svému skromnému zakřivení a svěží povrchové úpravě, je velmi stylový a má extrémně tenké rámečky okolo displeje. Jeho robustní stojan má výškové nastavení a samozřejmostí je změna náklonu a natočení, podporuje montáž na zeď díky standardu VESA 100×100mm a jeho vybalení a montáž je bezproblémová. Jako RGB element na zadní straně svítí číslo “34”. Můžeme říct, že patří mezi nejrobustnější a nejatraktivnější monitory, které jsou dnes na trhu k dispozici.

Specifikace:

Displej

 • Viditelná úhlopříčka: 34.18″
 • Typ panelu: OLED monitor / Quantum Dot OLED
 • Povrch displeje obrazovky: Anti-reflective
 • Maximální přednastavené rozlišení: 3440 x 1440 (DisplayPort: 165 Hz, HDMI: 100 Hz)
 • Pozorovací úhel: 178°/178°
 • Rozteč pixelů: 0.23 mm
 • Pixely na palec (PPI): 110
 • Kontrastní poměr: 1000000:1 / 1000000:1 (dynamic)
 • Poměr stran: 21:9
 • Technologie podsvícení: White OLED
 • Jas: 1000 cd/m2
 • Doba odezvy: 0.1 ms (grey-to-grey)

Konektivita

 • HDMI
 • 2 x DisplayPort 1.4
 • 5 x USB 3.2
 • Audio line-out
 • Headphones

Obrazovka rozhodně není špatná ani pro HDR nebo kreativní práci. Má certifikaci VESA True Black 400, takže černá je hluboká a inkoustová, ale dokáže se také mimořádně rozjasnit a poskytnout vynikající obraz HDR. Používá stejný panel jako jeho předchůdce (Alienware AW3423DW – všimněte si písmene F na konci názvu modelu, které jej odlišuje), a nabízí  stejný zážitek ze sledování, což znamená bezchybné pozorovací úhly 178°, a přesnou tovární kalibraci. Stejně jako minule vyvoláte a procházíte MENU pomocí joysticku na spodní hraně a funguje to dobře. Uvnitř najdete všechny možnosti předvoleb obrazu, kalibrace barev a možnost zapnout herní funkce, jako je Dark Stabilizer (zesvětlení stínů), dnes již standard zaměřovací kříž na obrazovce a zobrazení snímkové frekvence.

Když se ponoříte trochu hlouběji, zjistíte, že se možnosti výrazně rozšířily. K dispozici je 12 předvoleb obrazu ve standardním rozlišení a šest režimů obrazu v HDR. S výkonem HDR u monitoru Alienware AW3423DWF jsem byl spokojen, pokud je pro vás HDR při nákupu priorita bylo by možná lepší se podívat po Mini-LED (často jsou pro HDR lepší). Přesto je Alienware AW3423DWF při zobrazování HDR dobrý a naprosto demoluje starší monitory s LED podsvícením. Byly nově přidány režimy obraz v obraze a obraz po obraze. Pro snadnou kompatibilitu s různými typy obsahu lze také přizpůsobit poměr stran obrazu mezi 21:9, 4:3 a Auto. K dispozici je také nový režim Console mode, který poskytuje možnosti mapování tónů na základě zdroje a korekce barev, vše lze nastavit podle obsahu a vašich osobních preferencí.

Tento monitor je především o rychlosti a kvalitě obrazu (Naštěstí je výkon monitoru AW3423DWF stejně působivý jako jeho odvážný design) a tento výkon zakládá na svém panelu OLED s Quantum dot. Tyto technologie tvoří docela dobré spojení. OLED displeje jsou dobře známé tím, že poskytují jednu z nejlepších kvalit obrazu, jakou dnes můžete najít, a příměs kvantových teček vylepšuje jeho barvy i jas. Jednoduše řečeno, model AW3423DWF má jeden z nejlepších obrazů, které lze dnes u herních monitorů najít, a hraní na něm je naprostou lahůdkou. Panely OLED jsou mnohem rychlejší než tradiční monitory LCD, takže nikdy nedochází k problémům s duchy a rozmazáním pohybu.

 

Při hraní Battlefield 2042 a COD MW2 byl obraz ostrý a detailní bez jediného náznaku duchů. Hry, co jsem testoval vypadaly a běžely skvěle. Pokud se toho na obrazovce děje opravdu hodně tak zde vás monitor nikdy nezklame. Vzhledem k velikosti a zakřivení monitoru vám bude umožněno vidět více z prostředí, a to vám pomůže přežít střety, které by byly pro vás na standardním monitoru obtížněji viditelné. Uvědomte si, že ani systém PS5, ani konzole Xbox řady X nemají hry zobrazené v poměru 21:9, což znamená, že po stranách obrazovky vždy uvidíte prázdné místo. Naštěstí většina her na PC podporuje rozlišení 21:9 (buď nativně, nebo prostřednictvím modifikací), kromě několika kompetetivních titulů (především StarCraft, Overwatch a Valorant). Stejně jako dříve je i tento monitor vybaven přednastavenými režimy obrazu, které jsou optimalizovány pro různé herní žánry.

Na druhou stranu je potřeba zmínit, že ultraširokoúhlý poměr stran 21:9 může být při sledování videí na YouTube nebo jiného streamovaného obsahu problém. Pokud sledujete něco natočeného v poměru 16:9, uvidíte po stranách prázdný prostor (černé pruhy). Pokud však sledujete obsah natočený v poměru stran 21:9, budete mít stejný pohlcující zážitek jako při hraní her běžících ve stejném poměru stran.

Na zadní straně modelu AW3423DWF najdete dvě připojení DisplayPort 1.4 a jedno HDMI 2.0. Monitor má celkem čtyři porty USB-A, z nichž dva jsou pro snadný přístup umístěny na předním okraji monitoru. USB-C v monitoru nadále chybí. To je u herního monitoru odpustitelný problém, ale alespoň jeden vstup USB-C bychom uvítali. HDMI 2.0 je omezeno na 100 Hz při 3440 × 1440, ale podporuje 120 Hz při 2560 × 1440 pro konzole PS5 a Xbox. Přes HDMI je podporováno také VRR prostřednictvím FreeSync pro grafické procesory AMD a kompatibilní konzole Xbox. Na konzolích podporuje také 4K HDR, ale pouze při 60 Hz. AW3423DWF nepodporuje HDR na konzolích Xbox vůbec, zatímco na PS5 monitor podporuje 1440p 120Hz a HDR.


Alienware AW3423DWF je fantastický ultraširokoúhlý monitor, HDR je dostačující, pokud máte zájem o špičkový displej s velkolepým obrazem, tak tady nemůžete šlápnout vedle. Je vyrobený z kvalitních materiálů a navržený jako velmi bytelný, takže pokud se pro něj rozhodnete, bude to dobrá investice, která vám bezesporu velmi dlouho vydrží.

Článek Recenze: Alienware AW3423DWF – Ultrawide monitor, který vás ohromí se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno