Společnost OPPO představuje dvě nová zařízení řady Reno10 – Reno10 Pro 5G a Reno10 5G. Oba modely lákají špičkovým foťákem, vyšším výkonem baterie, rychlejším nabíjením nebo tenkým a lehkým designem. V České republice jsou oba přístroje k dostání od 4.7.2023. Reno10 Pro 5G vyjde na 15 390 Kč a Reno10 5G na 11 590 Kč.

Společnost OPPO přichází na tuzemský trh s novými modely řady Reno10. S tradičním ročním odstupem představuje chytré telefony Reno10 Pro 5G a Reno10 5G. Na našem trhu jsou dostupné od 4. července.

Výrazná fotovýbava

Silnou stránkou řady je bezpochyby systém portrétních fotoaparátů Ultra-Clear Portrait Camera System s novou kombinací objektivů. OPPO Reno10 Pro 5G je vybavený trojitým zadním fotoaparátem, který se skládá z hlavního snímače IMX890 s rozlišením 50 Mpx, portrétního teleobjektivu IMX709 s rozlišením 32 Mpx a ultraširokoúhlého fotoaparátu se 112° záběrem a rozlišením 8 Mpx. Na přední straně zařízení je 32Mpx selfie kamera vybavená dalším snímačem IMX709. OPPO Reno10 5G je oproti tomu osazený velkým 64Mpx, 1/2palcovým snímačem hlavního fotoaparátu pro ještě větší čistotu obrazu a 32Mpx portrétním teleobjektivem IMX709.

Nad těmito třemi fotoaparáty vyniká výkonný 32Mpx portrétní teleobjektiv. Díky dvounásobnému optickému zoomu lze s fotoaparátem pořizovat portrétní snímky ve vysokém rozlišení s ohniskovou vzdáleností 47 mm. Objektiv také využívá proces BG spin-coating, který vytváří vrstvu pohlcující infračervené světlo, což snižuje odlesky a dále zvyšuje čistotu obrazu. RGBW snímač IMX709 ve fotoaparátu je navíc schopný shromažďovat více informací o světle, a to uživatelům umožňuje pořizovat jasné a ostré portrétní snímky i v tmavém prostředí.

Při focení pomáhá i umělá inteligence

Pokud bude uživatel fotografovat někoho v davu nebo na složitém pozadí, může teleobjektivem „vytáhnout“ fotografovaného a nechat ho vyniknout jako jasné ohnisko snímku. Díky zarámování záběru s touto profesionální portrétní ohniskovou vzdáleností teleobjektivu mohou uživatelé také opticky stlačit prostor a opticky přiblížit krajinu v dálce. To pomáhá přitáhnout pozornost jak k objektu fotografování, tak k pozadí.

Pro běžné fotografování a záznam videí má hlavní fotoaparát modelu OPPO Reno10 Pro 5G s rozlišením 50 Mpx vlajkový snímač Sony IMX890. Tento velký snímač s úhlopříčkou 1/1,56 palce je vybavený pixely typu 4-v-1 o velikosti 2,0 μm a velkou clonou f/1.8, která zajišťuje větší příjem světla v různých fotografických prostředích. Díky optické stabilizaci (OIS) a technologii All Pixel Omni-Direction PDAF nabízí fotoaparát lepší stabilitu a koriguje drobné otřesy.

Zdroj: OPPO

Na základě této sestavy snímačů byl do fotoaparátů Reno10 Pro 5G a Reno10 5G přidaný nový Portrait Expert Engine. Ten optimalizuje celý proces fotografování portrétů v klíčových oblastech, jako jsou rozpoznávání a segmentace objektů či zachování tónů pleti a čistoty obrazu. To vše pomocí algoritmů pro super rozlišení OPPO AI a dalších pokročilých technik zpracování obrazu. Díky těmto optimalizacím pomáhá Portrait Expert Engine uživatelům zachytit věrné portréty pomocí několika klepnutí v aktualizovaném režimu Portrét. V něm mají nyní uživatelé k dispozici novou dvounásobnou ohniskovou vzdálenost, kterou přináší portrétní teleobjektiv, a možnost volit nastavení clony z libovolné hodnoty mezi f/1.4 a f/16. Díky těmto přizpůsobitelným nastavením lze upravit intenzitu bokeh efektu i odlesků.

Všestranně vylepšený výkon přináší plynulý provoz během celé doby používání

OPPO u řady Reno10 zavedlo nové funkce, které zvyšují výkon baterie i jejího nabíjení. Díky 80W nabíjení SUPERVOOCTM lze Reno10 Pro 5G nabít na 100 % za přibližně 28 minut. Poprvé byl do řady Reno přidaný vlastní čip společnosti OPPO SUPERVOOC S pro řízení napájení.

Tento čip spojuje šest funkcí, včetně nabíjení, vybíjení, dekódování, resetování, ochrany baterie a jističe, do jediného čipu, čímž pomáhá snížit prostor, který v telefonu zabírají komponenty pro rychlé nabíjení, až o 45 % a zvyšuje účinnost vybíjení baterie až na 99,5 %. Díky SUPERVOOC S může baterie Reno10 Pro 5G s dlouhou výdrží a kapacitou 4 600 mAh po plném nabití zajistit přibližně 1,5 dne používání.

Díky 67W nabíjení SUPERVOOCTM nabízí i Reno10 5G rychlé nabíjení, se schopností nabít velkou 5 000mAh baterii na 100 % za přibližně 47 minut.

S podporou technologie Battery Health Engine lze efektivní životnost baterií modelů Reno10 Pro 5G i Reno10 5G prodloužit až na 1 600 cyklů nabíjení a vybíjení.

Výkon zařízení Reno10 Pro 5G a Reno10 5G zajišťuje mobilní platforma Snapdragon® 778G 5G, resp. MediaTek Dimensity 7050. Oba SoC poskytují vysoký výpočetní výkon při nižší spotřebě energie. Spolu s vylepšeným ultra vodivým chladicím systémem mohou uživatelé pracovat i s velmi náročnými aplikacemi, aniž by se snížil komfort nebo výkon.

Kromě toho byla do obou zařízení implementována optimalizace na úrovni systému OPPO Dynamic Computing Engine. Díky této technologii lze rychlost přístupu do paměti smartphonů Reno10 Pro 5G a Reno10 5G dynamicky upravit až na 16násobek předchozí kapacity. Díky funkci dynamického přidělování paměti může být na Reno10 Pro 5G na pozadí současně spuštěno více než 40 aplikací.

Dále smartphony OPPO Reno10 Pro 5G i OPPO Reno10 5G podporují technologii OPPO RAM Expansion. S touto funkcí může telefon dočasně přeměnit nevyužité místo v paměti ROM na maximálně 12 GB paměti RAM,.

Díky všem těmto optimalizacím jsou smartphony Reno10 Pro 5G a Reno10 5G schopné poskytovat všestranně optimální výkon po dobu až čtyř let. Reno10 Pro 5G navíc získal hodnocení „A“ v rámci certifikace TÜV SÜD 48-Month Fluency Certification.

Nový 3D zakřivený design s tenkým tělem, který pohodlně padne do ruky

Smartphony Reno10 Pro 5G a Reno10 5G se vyznačují tenkým a lehkým designem, který se stal základem celé řady Reno. Díky 3D mikro zakřivení vypadají těla obou modelů opticky tenčí a zároveň se uživatelům pohodlněji drží v ruce.

Na zadním krytu obou telefonů byl vytvořený dvoubarevný design kolem oblasti fotoaparátu s použitím skla a kovu. V horní polovině této oblasti se nachází hlavní fotoaparát, zatímco v dolní polovině je umístěný portrétní fotoaparát s teleobjektivem a ultraširokoúhlý fotoaparát se 112° záběrem.

Téměř celou přední stranu telefonu zaujímá 3D zakřivený displej s 93% poměrem obrazovky k tělu zařízení. Díky ultratenkému spodnímu rámečku s šířkou jen 2,32 mm a rámečkům o šířce 1,57 mm na levé a pravé straně sahá obrazovka prakticky od okraje k okraji. Velký 6,7palcový displej se vyznačuje 120Hz ultra vysokou obnovovací frekvencí a podporou zobrazení 1 miliardy barev.

Bezproblémové připojení a vysoká efektivita se systémem ColorOS 13.1

Všechny tyto funkce ve smartphonech řady Reno10 spojuje ve svém chytrém a pohodlném rozhraní aktualizovaný systém ColorOS 13.1. Prostřednictvím funkce Multi-Screen Connect mohou uživatelé připojit smartphony řady Reno10 k dalším zařízením, jako jsou počítače nebo tablety, a získat tak možnost plynulého přecházení mezi více zařízeními. Po připojení mohou uživatelé přímo otevírat, upravovat, kopírovat nebo vkládat soubory v telefonu pomocí počítače nebo přenášet soubory, jako jsou obrázky, hudba, videa a další, mezi oběma zařízeními bez použití mobilních dat.

Oznámení z telefonu se mohou v reálném čase zobrazovat v počítači a funkce fotoaparátu a snímání obrazovky mohou na obou zařízeních fungovat současně. Na připojeném počítači lze také současně spustit až dvě aplikace z telefonu.

Funkce Always On Displeje Smart AOD nabízí ovládání služby Spotify, aniž by bylo nutné telefon odemykat. Lidé, kteří pravidelně sdílejí snímky obrazovek chatů, mohou pomocí funkce Auto Pixelate jedním kliknutím rozpixelovat profilové fotografie a jména na snímku obrazovky z chatu.

Ceny a dostupnost

OPPO Reno10 Pro 5G je v prodeji od 4.7. ve Stříbrně šedé barevné variantě. Doporučená cena je 15 390 Kč. OPPO Reno10 5G bude k dispozici od stejného data, a to ve Stříbrně šedém a Ledově modrém odstínu, a to za 11 590 Kč. Oba dva modely jsou od dnešního dne exkluzivně dostupné na Alze, později budou k dispozici i u dalších prodejních partnerů a operátorů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno