Společnost HP na své tiskové konferenci představila řadu nových produktů zaměřených na hráče. Navíc fanoušky potěší informace o oživení gamingové značky OMEN.

Herní notebook HP Victus

Notebook Victus je určený zejména pro mladé uživatele, do jejichž životního stylu hraní prostě patří. Devadesát procent příslušníků generace Z uvádí, že pravidelně hrají hry, a příslušníci generace Alfa přiznávají, že hraním her tráví 21 % svého volného času. Tito lidé potřebují zařízení, která se přizpůsobí jejich stylu života.

Notebook Victus 16 je pro ně díky vysokému výkonu vhodnou volbou, i když se jedná o mainstreamový model. Technologie OMEN Dynamic Power umožňuje uživatelům ponořit se do hraní her, ale mohou ho používat také pro práci ve škole, tvorbu nebo jen sledování obsahu a jinou zábavu.


Notebook Victus 16 nabízí:

 • Dobré chlazení: Victus nyní u vybraných modelů nabízí robustní chladicí řešení OMEN Tempest od společnosti HP a také infračervený senzor, který přesně reguluje teplotu a udržuje zařízení v chladu, ačkoli ve hře to zrovna vře.
 • Vysoký výkon: hraní na notebooku Victus nebylo nikdy působivější. Tento model je totiž osazený mobilními procesory až řady Intel®Core™ i7-13700HX 13. generace nebo mobilními procesory až řady AMD Ryzen™ 7 7840HS. Grafické karty vybavené procesory až řady NVIDIA® GeForce® RTX™ 4070 pro notebooky zajišťují, že špičkové tituly vypadají z obrazového hlediska úchvatně.
 • Volbu stylu: dodává se v odvážných barevných variantách Mica Silver, Performance Blue a Ceramic White a s jednozónovou RGB klávesnicí, a proto nebylo nikdy snazší najít ten správný vzhled, který by s uživatelem rezonoval.

HP Victus 16 je v České republice v prodeji od června 2023 v cenách od 29 990 Kč.

OMEN se vrací

Fanoušci značky OMEN se mohou těšit na její návrat, neboť společnost HP oznámila, že přináší na trh nové gamingové monitory.

Nová řada monitorů OMEN zahrnuje širokou škálu velikostí a funkcí určených pro hybridní způsob života – k hraní na počítači nebo na konzoli, k práci, zábavě či tvorbě zábavného obsahu.

Herní monitor OMEN 27k. Vzhledem k tomu, že každý čtvrtý hráč používá svůj displej ve spojení s herní konzolí, podporuje tento monitor standard HDMI 2.1, který umožňuje bezproblémové hraní na konzolích nové generace. Obsahuje také vůbec první přepínač KVM značky OMEN, který prostřednictvím jedné klávesnice, monitoru a myši umožňuje ovládat více zařízení, ať už jde o počítač, notebook nebo konzoli. OMEN 27k přináší také mimořádně kvalitní zážitek včetně rozlišení 4K, barevného gamutu pokrývajícího až 95 % DCI-P3, rychlé obnovovací frekvence 144 Hz a podsvícení ARGB.

Zdroj: HP

Herní monitory OMEN 24, OMEN 27, OMEN 27q, OMEN 32q a OMEN 32c mají standardní obnovovací frekvenci 165 Hz a podporují připojení plug and play. Monitory OMEN 27s a OMEN 27qs mají stejné funkce, mohou se ale pochlubit obnovovací frekvenci až 240 Hz, díky níž je možné zvýšit snímkovou frekvenci v případě soutěžního hraní. Monitor OMEN 34c je určený pro ty, kdo se chtějí do her a MMO ponořit ve velkém stylu nebo využívat rozšířenou pracovní plochu při tvorbě obsahu či tabulek, a nabízí obrazovku se zakřivením 1500r a poměrem stran 21:9.

Zdroj: HP

Portfolio monitorů OMEN nabízí:

 • Vysoký jas i rychlost: sedmdesát jedna procent hráčů uvádí HDR jako jednu z nejdůležitějších funkcí herního monitoru, a proto je každý monitor vybavený technologiemi HDR a AMD FreeSyn Premium, modely OMEN 27s, OMEN 27qs a OMEN 27k navíc disponují technologií VESA DisplayHD 400 pro reprodukci extrémně živých barev.
 • Ostrý a sytý obraz, hlasitý zvuk: všechny monitory jsou vybavené minimálně technologií VESA ClearMR5000, která zajišťuje, že i ty nejexponovanější scény jsou plynulé, ostré a v pohybu nerozmazané. Modely OMEN 32c, OMEN 27s a OMEN 27qs nabízejí VESA ClearMR 6000. Abyste si mohli herní prostor přizpůsobit pomocí dalších barev, mají počítače OMEN 27s a 27qs společně s modelem 27k podsvícení ARGB, které lze individuálně nastavit v aplikaci OMEN Light Studio v herním centru OMEN Gaming Hub. Pro ty, kdo si chtějí odpočinout od sluchátek a třeba si rovnou zatančit, jsou modely OMEN 34c, 27s, 27qs a 27k osazené dvěma vestavěnými 3W reproduktory.
 • Styl a pohodlí: nové monitory mají špičkový vzhled, což ale není na úkor ergonomických vlastností: umožňují pohodlné hraní i práci. Všechny jsou vybavené stojanem s nastavitelnou výškou a lze je naklánět i otáčet, takže splňují požadavky na ergonomii. Monitory můžete bez problémů upevnit i na zeď, neboť jsou kompatibilní s držáky standardu VESA.
Zdroj: HP

Většina nově představených herních monitorů je již na českém trhu k dispozici:

 • HP OMEN 24 za 4 199 Kč
 • HP OMEN 27 za 4 799 Kč
 • HP OMEN 27s za 7 499 Kč
 • HP OMEN 27q za 6 499 Kč
 • HP OMEN 27qs za 9 499 Kč
 • HPOMEN 32q za 7 499 Kč
 • HPOMEN 32c za 7 199 Kč
 • HP OMEN 34c za 9 499Kč

Monitory HP OMEN 27k a HP OMEN 32u budou v prodeji od července 2023

Článek Společnost HP představila hardwarové novinky pro hráče a oživuje značku OMEN se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno