I když je PS5 téměř tři roky stará konzole, zdá se, že vývojáři teprve začínají využívat jejího hardwaru, ale pokud lze věřit únikům, Sony již postupuje vpřed a chystá plány na představení výkonnější varianty konzole v nepříliš vzdálené budoucnosti.

Zprávy o tom, že společnost pracuje na PS5 Pro, se poprvé objevily začátkem tohoto roku a nyní nová zpráva zveřejněná na Key to Gaming novinářem Tomem Hendersonem, který jako první informoval o existenci nové varianty konzole, tvrdí, že zná podrobnosti o některých specifikacích a funkcích konzole.

Podle zprávy se PS5 Pro vyvíjí pod kódovým označením „Trinity“ od začátku roku 2022 a v současné době se zaměřuje na uvedení na trh v listopadu 2024. Konzole bude mít údajně 30 WGP a 18 000 mts paměti a bude obsahovat vylepšené snímkové frekvence při rozlišení 4K, podporu výstupu v rozlišení 8K a také zrychlené sledování paprsku. Údajně „většina studií“ obdrží vývojové dev kity Pro konzole do listopadu tohoto roku.

Henderson také uvádí, že PS5 Pro (nebo jak se to nakonec oficiálně bude jmenovat) bude pravděpodobně posledním velkým hardwarovým vydáním Sony v této generaci, přičemž plány se údajně přesunou k PS6, která se v současné době údajně zaměřuje na uvedení na trh v roce 2028.

Zajímavé je, že v blízké budoucnosti je na obzoru spousta dalšího hardwaru od PlayStationu. Handheld zařízení pro cloudové streamování na dálku, nazvané Project Q, má vyjít někdy v tomto roce a nedávno unikly online obrázky a záběry, které jej ukazují.

Mezitím zprávy také tvrdily, že model PS5 s odnímatelným pevným diskem má být uveden na trh v září a mohl by být představen někdy v srpnu.

Článek PS5 Pro nabídne vylepšení snímkové frekvence ve 4K , podporu 8K, zrychlený ray-tracing a další se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno