HyperX přinesl na trh dnes již legendární sluchátka Cloud II v roce 2015 a nyní po osmi letech, během kterých společnost přinesla na trh řadu různých herních headsetů, představila na veletrhu Computex konečně přišel s jejich nástupci. Ano, jak jistě správně tušíte, nesou název Cloud III. Otázkou tedy je, jak moc se za oněch 8 let tato řada změnila.

Balení a první dojem

Balení, ve kterém jsou sluchátka dodávána nese nově zaběhnutý design, tedy červeno-bílou papírovou krabici s vyobrazenými sluchátky a jejich názvem. Popravdě řečeno tato uniformita balení může být pro někoho doslova matoucí. Uvnitř balení je vše potřebné k používání, tedy headset Cloud III, jejichž design je velmi střídmý a v mém případě je vyveden v černé barvě


Specifikace

Měniče Dynamický, 53mm s neodymovými magnety
Frekvence 10Hz-21kHz
Materiály Hliníkový rám
Paměťová pěna a prémiové koženkové náušníky
Mikrofon Jednosměrný kondenzátor s potlačením hluku
Konektivita USB-A, USB-C, 3,5 mm
Cena (CZK) 2.799
Záruka 2 roky

 

Jak správně chápete, tak se jedná o kabelový headset, který kromě 3,5mm a USB konektivity má také USB-C, díky čemuž je ještě univerzálnější z hlediska platforem, se kterými je kompatibilní.

Design je jednoduchý, a headset je dodáván s odnímatelným mikrofonem, který se ovládá tlačítkem ztlumení na levém náušníku, hlasitost potom na pravém. Mikrofon má také malé červené světlo, které indikuje, zda je mikrofon ztlumený. Tato funkce je skvělá, protože tlačítko ztlumení mikrofonu nemá žádný indikátor jeho stavu.

Mikrofon se také může pochlubit funkcemi potlačení hluku a DTS Headphone:X Spatial Audio, které umožňuje prostorový zvuk, pokud si nainstalujete software Ngenuity. Software je bohužel k dispozici pouze v systému Windows, ale není podmínkou pro použití sluchátek.

Za necelé tři tisíce korun se HyperX Cloud III zdá být jednoduchým headsetem, ale pohodlí, které nabízí v kombinaci s touto jednoduchostí, je perfektní, pokud hledáte bezproblémová kabelová herní sluchátka.

 

 

Dojmy z používání

Jak uvádím výše, tak díky své jednoduchosti se sluchátka velmi snadno nastavují a používají. Musím poznamenat, že jsou i velmi pohodlná a díky lehké konstrukci a dobrému polstrování z paměťové pěny nijak neobtěžují ani při dlouhých herních seancích. Koženka, kterou jsou náušníky potaženy navíc přispívá k potlačení okolního hluku.

Kvalita zvuku HyperX Cloud III díky zvýrazněným basům a výškám uspokojí herní nadšence (zejména FPS her) i občasné filmožrouty, ale i přes použité velké měniče nikterak nenadchne vášnivé posluchače hudby, kdy je jejich zvuku více chybí středy a bohužel nedosahuje kvalit jiných prémiových headsetů, jako jsou například moje oblíbené Coirsair HD80 nebo SteelSeries Arctis 7P+. Ve své třídě jsou ale Cloud III velmi konkurenceschopné a to zejména i díky prostorovému zvuku DTS Headphone:X, který je k dispozici při použití aplikace Ngenuity.

Odnímatelný mikrofon odvádí při chatování s vašimi přáteli také velmi dobrou práci, ale má tendenci zachycovat vysoké a hlasité zvuky na pozadí. Občas zaznamená i klikání kláves, myši a tlačítka ztlumení mikrofonu. Nižší a střední tony odfiltruje ale dobře. Podle toho, co mi moji spoluhráči říkali, tak zvuk zněl mnohem čistěji, než například z bezdrátových Cloud II.

Závěr

Celkově jsou HyperX Cloud III důstojným nástupcem předchozí řady, kdy za necelé 3 tisíce nabízejí pohodlí a zvuk, který ocení hráči her, zejména potom FPS. Velkým bonusem je také rozšířená konektivita, díky které sluchátka připojíte téměř ke všem platformám.

Článek RECENZE: HyperX Cloud III – Důstojný nástupce legendy se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno