Společnost CyberPower výrobce záložních napájecích řešení, představuje nové modely záložních zdrojů (UPS) v řadě PFC Sinewave – CyberPower CP1350/1600EPFCLCD – s čistou sinusoidou na výstupu, díky čemuž podporují zdroje s aktivním PFC (Active PFC).

Jsou primárně určeny pro kancelářské prostředí, malé servery, grafické pracovní stanice i do domácnosti.

Snadná obsluha a nové technologie

Řada PFC Sinewave využívá topologii line-interactive s funkcí automatické regulace napětí (AVR), která zajišťuje stabilizovaný čistý sinusový výstup pro připojená zařízení. Jsou tak chráněna před přepětím, podpětím a napěťovými rázy při výpadku energie.

Modely jsou také kompatibilní se zařízeními vybavenými zdroji s aktivním PFC. UPS upraví svůj výstupní výkon tak, aby odpovídal vstupnímu výkonu napájeného zdroje. Zabraňuje tím jeho přetěžování a následnému poškození.

Zdroj: CyberPower

V provedení tower nabízí na zadní straně zásuvky typu Schuko pro připojení celkem šesti zařízení. Všechny zásuvky poskytují přepěťovou ochranu i záložní napájení z baterie. UPS zajišťuje ochranu i datového vedení až do rychlosti 1 Gb/s přes porty RJ45. Stačí do něj připojit kabel z modemu nebo ze zdi. V případě přepětí, např. při bouřce, je veškerá datová síť, routery, připojené servery, počítače, televize i herní konzole chráněny před zničujícím výbojem.

UPS jsou vybaveny i novým barevným LCD panelem, který poskytuje správcům rychlý přehled o stavu napájecího systému a doprovází ho i zvukové alarmy pro změnu stavu baterie, nízké napětí, přetížení nebo chybu. Pro sledování stavu a konfiguraci v reálném čase je však vhodnější použít software PowerPanel Business, který je k dispozici zdarma ke stažení ze stránek výrobce. UPS lze volitelně doplnit o datovou kartu RMCARD205 pro plnou funkcionalitu SNMP či karty pro cloudové připojení (RJ45 nebo Wi-Fi) RCCARD100 nebo RWCCARD100.

Vzhledem k očekávanému umístění UPS hned v blízkosti uživatelů, nabízí také USB porty pro nabíjení běžné elektroniky, konkrétně jeden USB-A a jeden USB-C. Rozdíl mezi modely je pak v nabíjecích standardech, nižší model umí maximálně 5 V/2,4 A, vyšší zvládne na USB-C až 15 V/ 2 A.

Zdroj: CyberPower

Výkon a výdrž

Nové UPS jsou dodávány ve dvou výkonových provedeních, model CP1350EPFCLCD má kapacitu 1350 VA a výkon 810 W a model CP1600EPFCLCD nabídne kapacitu 1600 VA a výkon až 1000 W.  Při poloviční zátěži jsou schopné zajistit napájení ještě po dobu 9,6/9,7 minut a při plné zátěži pak 2,1/2,6 minut. Tento čas je určen pro bezpečné uložení souborů, aby nedošlo ke ztrátě dat, nebo k jejich poškození.

Nejdůležitější vlastnosti CyberPower CP1350/1600EPFCLCD:

 • Line-interactive topologie
 • Technologie úspory energie
 • Kompatibilní s aktivním PFC
 • Čistý sinusový výstup
 • Automatická regulace napětí (AVR)
 • Barevný naklápěcí LCD panel a indikátor stavu
 • Možnost vzdálené správy SNMP/HTTP (volitelně) i cloudového připojení
 • Software pro správu PowerPanel zdarma
 • Přepěťová ochrana a ochrana proti přepětí
 • Nabíjecí porty USB-C a USB-A
 • Ochrana datové sítě (porty RJ45/11)

Oba modely jsou dostupné v ČR od února 2024.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno