Společnost HyperX neustále rozšiřuje své portfolio produktů zaměřující se na hráče a streamery. Jak jistě víte, tak společnost má ve své nabídce řadu kvalitních mikrofonů a sluchátek, které právě streameři a špičkový hráči používají. Nyní však přišla na trh také s první webkamerou s označením Vision S. A právě teď se ji podíváme na čočku.

V říjnu loňského roku HyperX vstoupil do oblasti tvorby obsahu a představil webovou kameru Vision S jako řešení pro jednotlivce, kteří hledají vynikající kvalitu kamery bez výdajů spojených s předraženými fotoaparáty a jejich nezbytným příslušenstvím. Díky fúzy HyperX s HP a některým zákulisním měnám se k nám kamera na test dostala až s lehkým časovým odstupem, ale to až tak nevadí.

Papírově se webová kamera HyperX Vision S může pochlubit schopností snímat v rozlišení 4K při snímkové frekvenci 30 snímků za sekundu. Zásadní otázkou zůstává: Dokáže si svou kvalitou ospravedlnit poněkud vyšší pořizovací cenu, která se aktuálně pohybuje okolo 5.500 – 6.000 korun?

Základní specifikace:

  • Rozlišení záznamu: 4K@30, 1080p@60
  • Zorné pole: 90 stupňů
  • Rozlišení: 8MP

Design

Kamera HyperX Vision S vyniká svým charakteristickým hranatým tvarem, který ji odlišuje od ostatních web kamer na trhu.

Web kamera je umístěna na robustním držáku se třemi otočnými body a nabízí všestranné umístění prakticky na jakýkoli monitor bez větších komplikací. Pokud je horní rámeček vašeho monitoru menší než okraj kamery Vision S, je na spodní straně držáku otvor pro závit na šroub stativu.

Hmotnost webové kamery a držáku je přibližně 259 g, takže je poměrně lehká. Její rozměry jsou 61,92 × 93,3 × 45 mm. Z důvodu ochrany soukromí společnost HyperX zabudovala magnetický kryt, který lze pohodlně odložit na zadní stranu webové kamery, aby nedošlo k jeho ztrátě – velmi nápadité.


Vnitřní část webové kamery je vybavena 8megapixelovým snímačem Sony Starvis IMX415, který umožňuje snímání videa v rozlišení až 4K při 30 snímcích za sekundu. Pro přístup k možnostem 4K je však nutné přímé připojení k portu USB 3.0. Je pozoruhodné, že HyperX se rozhodl do Vision S nezahrnout mikrofon, což je rozhodnutí odpovídající cílové skupině tvůrců a streamerů. Já osobně toto rozhodnutí velmi vítám, protože vám to následně velmi usnadňuje nastavení streamu, Discordu atd.

Z estetického hlediska je Vision S atraktivní kus hardwaru, který pravděpodobně vydrží po dlouhá léta.

Funkce

Jako všechny produkty HyperX, tak i tento kus hardware doprovází software NGENUITY, který jako obvykle vyniká množstvím možností.

Prostřednictvím tohoto softwaru mohou uživatelé provést nesčetné úpravy Vision S a zajistit, aby ze sebe vypadal maximum za různých světelných podmínek.

Software NGENUITY nabízí přepínače pro automatické ostření, expozici a vyvážení bílé barvy a také možnost ručního doladění jednotlivých aspektů pomocí speciálních posuvníků. Aplikace poskytuje uživatelům možnost zvolit si preferované orámování.

Kromě toho software obsahuje zaškrtávací políčka pro kompenzaci protisvětla a slabého osvětlení, HDR a další přizpůsobení. Stojí za zmínku, že software HyperX může při změně rozlišení nebo rámování občas vykazovat chyby a tu a tam se dokonce zaseknout, ale rychlý restart aplikace problém bez problémů vyřeší.

HyperX integroval podporu funkce Windows Hello, která uživatelům umožňuje odemykat počítač pomocí rozpoznávání obličeje. Tato funkce funguje bez problémů.

Kvalita obrazu

Hned po vybalení jsem si všiml podstatného zlepšení při porovnání s mou dosavadní kamerou Logitech C920.

Kamera Vision S, která je primárně určena tvůrcům obsahu a streamerům, tedy skupině, která v posledních letech stále častěji používá kompaktní fotoaparáty místo web kamer, aby zvýšila kvalitu streamů, sice postrádá některé univerzální funkce standardní kamery, zejména možnost odpojení pro tvorbu obsahu venku, ale díky snímači Sony poskytuje srovnatelnou kvalitu.

Webová kamera vyniká při slabém osvětlení a přesně reprodukuje barvy, které se věrně podobají reálným odstínům. Efektivně zachycuje jemné detaily v rozlišení 1080p i 4K a zachovává konzistentní kvalitu i při využití softwaru třetích stran, jako je OBS.

Závěr

HyperX Vision S je solidně vyrobená web kamera s nádechem prémiového designu. Primárně je určena pro streamery hlavně díky své působivé kvalitě obrazu a software, který poskytuje možnosti přizpůsobení, ačkoli může být občas trochu svéhlavý. Cena odpovídá ostatním 4K webkamerám, ale na trhu jsou i levnější alternativy, ovšem troufám si tvrdit, že ne s tak kvalitním záznamem obrazu. Celkově chválím HyperX za jejich první webovou kameru, která rozhodně splňuje očekávání a najde si místo u mnoha tvůrců obsahu.

Článek RECENZE: HyperX Vision S – Skvělá kamera nejen pro streamery se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno