Když mi na stole přistála sluchátka HyperX Cloud Stinger Core, tak první, co mi blesklo hlavou, bylo, že tyhle sluchátka jsem už někde viděl. Tak jsem neváhal a hrábl do přihrádky, odkud jsem vyndal HyperX Cloud Stinger Wireless, které jsou na první pohled totožné. Ovšem při bližším prozkoumání jsem zjistil řadu odlišností, na které se podíváme níže.

Balení a jeho obsah

Už krabice, v níž sluchátka dorazila, napovídá, že se jedná o hardware z nižší cenové kategorie, použitý papír je o mnohem nižší gramáži a oproti jiným sluchátkům HyperX tak působí velmi měkce. Uvnitř balení potom naleznete samotný headset, USB zvukovou kartu a USB-C nabíjecí kabel a menší manuál, víc netřeba.

 

Nižší třída, přesto však stále z kvalitních materiálů

HyperX Cloud Stinger Core 7.1 jsem sluchátka určena primárně pro PC hráče, ovšem i vcelku omezeném režimu je lze využít i na PS4, kde ovšem musíte oželet mikrofon, který je velmi utlumený a také absenci 7.1, které se u Claud Stinger Core aktivuje pouze na PC pomocí softwaru Ngenuity. Všechny ovládací prvky byly ukryty do levého náušníku, kde naleznete tlačítko zapnutí/vypnutí, port USB-C pro nabíjení, kolečko pro ovládání hlasitosti a integrované rameno s mikrofonem. Navíc stejně jako u dražší verze má baterie výdrž krásných 17 hodin a dosah je tu také krásných 20 metrů, takže můžete pohodlně odejít od svého PC, aniž byste ztratili přehled o dění na obrazovce nebo kontakt s přáteli. Zde však podobnosti končí.

Cloud Stinger Core 7.1 jsou skutečně sluchátka nižší cenové kategorie, což se odráží i na jejich konstrukci. Podobně jako u Cloud Stinger Wireless jsou tato sluchátka vyrobena z pevného plastu černé barvy doplněnou o ocelovou čelenku, díky čemuž váží pouhých 244 gramů. Ovšem mušle náušníků nejsou osazeny koženkou, ale prodyšnou tkaninou, která může být pro mnohé kvitována, protože nebudete mít pocit zahřátých uší, na druhou stranu jimi proniká mnohem více okolních zvuků, které mohou rušit herní zážitek. Připravte se také na absenci možnosti pohodlného nošení na krku, protože sluchátka nedisponují otočnými náušníky o 90 stupňů. Laciněji také působí otočné ramínko mikrofonu, kterým aktivujete nebo deaktivujete mikrofon.

Zatímco u Cloud Stinger Wireless ramínko příjemně cvakne, tak zde nic takového není a občas jsem si tak nebyl jist, zda je mikrofon aktivní, či nikoli. Posledním a nejdůležitějším faktem jsou použité měniče, kde HyperX sáhl k 40mm provedení. Jejich zvukový výstup však není nikterak oslnivý a spíše na nás působil plechovým dojmem. Tento fakt bohužel přetrval po celou dobu používání a to jak s PC, tak i PS4 a příliš nepomohlo ani použití ekvalizérů třetích stran.

Na druhé straně jednosměrný kondenzátorový mikrofon o frekvenčním rozsahu 50Hz-18kHz, který je zde použit vyniká velmi věrným zpracováním hlasu a funkcí potlačení hluku, takže vás přátelé uslyší v chatu vždy krásně čistě. Škoda jen, že na PS4 je mikrofon neúměrně utlumen.

Aplikace Ngenuity toho v případě tohoto headsetu také příliš nenabízí a k dispozici je jen možnost nastavení hlasitosti vstupu, výstupu a aktivace virtuálního 7.1. Škoda, alespoň dva až tři herní profily, by byly jistě vítány.

Celkově tedy platí, že pokud nepatříte mezi vášnivé hráče, kteří si potrpí na skvělý zvuk plný detailů, ale hledáte bezdrátový headset, který disponuje nízkou hmotností, dlouhou výdrží baterie a skvělým dosahem, potom může být právě pro vás Hyperx Cloud Stinger Core Wireless + 7.1 zajímavou volbou.

Hyperx Cloud Stinger Core Wireless + 7.1 se aktuálně prodávají za 2.490,- Kč a zakoupit je můžete například ZDE.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno