Na konci roku se očekává, že manažeři Qualcommu vystoupí na výročním Snapdragon Summitu, aby představili čipy nové generace.

Jedním z nich bude Snapdragon 8 Gen 2 a krátce poté bychom měli vidět partnery Qualcommu, aby trochu poodhalili, která zařízení budou obsahovat nové SoC. Jedna z informací tvrdí, že Motorola bude jedním z těchto výrobců.

Motorola a Xiaomi mohou vést bitvu na časové ose o tom, který výrobce telefonů oznámí jako první svou vlajkovou loď se Snapdragon 8 Gen 2.

Plány Motoroly možná odhalila Digital Chat Station na Weibo, přičemž TechDroider zveřejnil tweet hovořící o stejné časové ose spuštění Snapdragonu 8 Gen 2. Krátce poté, GM Lenovo citoval DCS’ Weibo příspěvek, což naznačuje, že můžeme vidět vlajkovou loď od společnosti krátce po oficiálním oznámení Qualcommu.

Přečti si  Samsung Odyssey Neo G7 je první plochý monitor s Mini-LED, 144Hz a UHD

Zároveň se hovoří o tom, že by Xiaomi mohlo závodit o uvedení své vlastní vlajkové lodi Snapdragon 8 Gen 2, což je praktika, kterou čínský výrobce v minulosti dodržoval, s největší pravděpodobností si na své produkty upoutá pozornost. I když však obě společnosti oficiálně oznámily své vlajkové lodě pro rok 2023, záleží na tom, jak rychle se tyto smartphony dokážou dostat k veřejnosti. Qualcomm bude přirozeně chtít přesunout co nejvíce dodávek čipových sad a v tomto ohledu je Samsung jediným partnerem, který dokáže přesunout miliony zařízení za jediné čtvrtletí.

Díky nejnovější dohodě společností Samsung a Qualcomm, podle níž budou všechny modely Galaxy S23 dodávány se Snapdragonem 8 Gen 2, bude mít výrobce čipů v San Diegu jen malé problémy s dosažením vedoucího postavení v závodech o dodávky mobilních SoC. Vzhledem k celosvětovému dosahu Samsungu na trhu může Qualcomm zajistit další dodávky Snapdragonu 8 Gen 2 pro korejského giganta, takže i když Motorola a Xiaomi oznámí své vlajkové lodě dříve, mohou se dostat na trh mnohem později. Jen čas ukáže, který výrobce tento závod nakonec vyhraje.

Přečti si  iPhone 15 bude podporovat nejnovější standard WiFi 6E

Pokud se chcete dozvědět více o Snapdragonu 8 Gen 2, nezapomeňte se podívat na naše další informace o tomto novém čipu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno