Zvěsti o nejnovější VR headsetu od Meta s kódovým označením Project Cambria se už nějakou dobu šíří a dnes během poslední Meta Connect Keynote byl Meta Quest Pro oficiálně oznámen. 

Meta Quest Pro je plnohodnotná VR souprava pro smíšenou realitu, poháněná čipem Snapdragon XR2+ a 12 GB RAM a nabízí 256 GB úložiště pro aplikace. To vše však něco stojí, protože Meta Quest Pro vás vyjde na 1 500 dolarů, tedy téměř čtyřikrát více než Meta Quest 2 se zaváděcí cenou 400 dolarů. Níže se můžete podívat na úplné odhalení Meta Quest Pro.

Potřebujete vědět více? Zde jsou technické specifikace Meta Quest Pro

  • Optika nové generace – Okamžitě si všimnete lepší vizuální čistoty. Snížili jsme optickou náročnost o více než 40 % ve srovnání s Quest 2 pomocí naší inovativní patentované technologie pancake čoček a optiky, která funguje tak, že složí světlo uvnitř optického modulu. Pokročilá technologie VR LCD displeje, která poskytuje o 37 % větší počet pixelů na palec. A 1,3x větší barevný gamut, který poskytuje živější barvy a poskytuje poutavější zážitek z VR.
  • Vysoce výkonný hardware – Se skvěle aktualizovaným hardwarem – 10 pokročilých VR/MR senzorů, prostorový zvuk, 256 GB úložiště, 12 GB RAM a procesor Snapdragon XR2+, který poskytuje o 50 procent více energie pro lepší výkon.
  • Premium Comfort – Vyvážená ergonomie světové třídy se snoubí s elegantním designem a vytváří pohodlnější soupravu.
  • Transformativní smíšená realita – Plnobarevná smíšená realita s rozlišením 4x vyšším ve srovnání s Quest 2 vám umožní pracovat, tvořit a spolupracovat ve virtuálním světě a přitom zůstat přítomni ve fyzickém světě.
  • Přirozený výraz – Sledování výrazu v reálném čase umožňuje vašemu avatarovi napodobit výraz vašeho obličeje. Úsměvy, zvedání obočí, mrkání a tak dále.
  • Ovladače Meta Quest Touch Pro – obsahuje 3 kamery a mobilní procesor Snapdragon 662 na ovladač pro 360stupňový rozsah pohybu ve vašem virtuálním prostoru. Hmatová zpětná vazba TruTouch a přesnost sevření vytvářejí intuitivnější pocit z VR.
  • Zpětná kompatibilita – stále máte přístup ke katalogu aplikací Meta Quest 2, abyste si mohli užívat všechny své oblíbené hry, zábavné aplikace a další.
  • Snadné provádění více úloh – Otevřete více obrazovek s měnitelnou velikostí, pracujte na nových nápadech, streamujte své zdroje nebo zprávy s přáteli. S touto novou superschopností nebyl multitasking nikdy jednodušší.
  • Dodává se s nabíjecím dokem – Doplňkový nabíjecí dok s rychlým napájecím adaptérem USB-C udrží vaše VR a ovladače nabité.
  • Flexibilní úrovně ponoření – přizpůsobený rozsah IPD: 55 – 75 mm, s plynulým nastavením IPD pro lepší zrakovou čistotu a menší únavu očí. 

Zdá se, že jde o působivou novou možnost VR (lepší bude, vzhledem k cenovce). Meta Quest Pro si můžete předobjednat přímo zde.

Přečti si  Nová Prusa MK4 přináší řadu vylepšení. Bude to na konkurenci stačit?

Meta Quest Pro se začne dodávat 25. října.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno